Professional Reflection Oriented Focus on
Inquiry-based Learning and Education through Science
| Acasă | Despre | Echipa | Program formare | Reţea şcolară | Diseminare |

Reţea şcolară

Programul de Formare PROFILES – Ediţia I
Instituţii de învăţământ participante


  1. Colegiul Economic Ion Ghica, Târgovişte
  2. Colegiul Naţional Constantin Cantacuzino, Târgovişte
  3. Colegiul Naţional Constantin Carabella, Târgovişte
  4. Colegiul Naţional Ienăchiţă Văcărescu, Târgovişte
  5. Grup Şcolar Constantin Brîncoveanu, Târgovişte
  6. Grup Şcolar Goga Ionescu, Titu
  7. Grup Şcolar Industrial Nicolae Ciorănescu, Târgovişte
  8. Grup Şcolar Transporturi Auto , Târgovişte
  9. Liceul de Arte Bălaşa Doamna, Târgovişte
  10. Liceul Teoretic I. L. Caragiale, Moreni
  11. Liceul Teoretic Iancu C. Vissarion, Titu
  12. Şcoala cu clasele I - VIII Pucheni
  13. Şcoala cu clasele I - VIII Ghineşti - Sălcioara
  14. Şcoala cu clasele I - VIII Teleşti - Scheiu de Jos
  15. Şcoala cu clasele I - VIII Şerban Cioculescu, Găeşti
  16. Şcoala cu clasele V - VIII Comişani
  17. Şcoala I. Al. Brătescu-Voineşti, Târgovişte
  18. Şcoala Mihai Viteazul, Târgovişte
  19. Şcoala Prof. Paul Banică, Târgovişte
  20. Şcoala Vasile Cârlova, Târgovişte


Programul de Formare PROFILES – Ediţia a II-a
Instituţii de învăţământ participante


  1. Colegiul Naţional Bogdan Petriceicu Haşdeu, Buzău, judeţul Buzău
  2. Colegiul Naţional Mihai Eminescu, Buzău, judeţul Buzău
  3. Colegiul Tehnic Buzău, judeţul Buzău
  4. Grupul Şcolar de Meserii şi Servicii, Buzău, judeţul Buzău
  5. Liceul cu Program Sportiv Iolanda Balaş Söter, Buzău, judeţul Buzău
  6. Liceul de Artă Margareta Sterian, Buzău, judeţul Buzău
  7. Liceul Tehnologic Costin Neniţescu, Buzău, judeţul Buzău
  8. Liceul Tehnologic Dimitrie Filipescu, Buzău, judeţul Buzău
  9. Liceul Tehnologic Henri Coandă, Buzău, judeţul Buzău
  10. Liceul Tehnologic Lopătari, judeţul Buzău
  11. Liceul Teoretic Nicolae Iorga, Nehoiu, judeţul Buzău
  12. Liceul Teoretic Radu Vlădescu, Pătârlagele, judeţul Buzău
  13. Liceul Teoretic Ştefan cel Mare, Râmnicu Sărat, judeţul Buzău

  14. Colegiul Naţional Nicolae Titulescu, Pucioasa, judeţul Dâmboviţa
  15. Colegiul Naţional Vladimir Streinu, Găeşti, judeţul Dâmboviţa
  16. Liceul Tehnologic Nicolae Mihăescu, Târgovişte, judeţul Dâmboviţa
  17. Liceul Tehnologic Goga Ionescu, Titu, judeţul Dâmboviţa
  18. Liceul Teoretic Mihai Viteazul, Vişina, judeţul Dâmboviţa
  19. Seminarul Teologic Ortodox Sfântul Ioan Gură de Aur, Târgovişte, judeţul Dâmboviţa
  20. Şcoala cu clasele I-VIII Dora Dalles, Bucşani, judeţul Dâmboviţa
  21. Şcoala Gimnazială Dobra, judeţul Dâmboviţa
  22. Şcoala Gimnazială Mătăsari, judeţul Dâmboviţa
  23. Şcoala Gimnazială Nr. 3, Moreni, judeţul Dâmboviţa
  24. Şcoala Gimnazială Nr.4, Moreni, judeţul Dâmboviţa
  25. Şcoala Gimnazială Nucet, judeţul Dâmboviţa
  26. Şcoala Gimnazială Şerban Cioculescu, Găeşti, judeţul Dâmboviţa
  27. Şcoala Gimnazială Văcăreşti, judeţul Dâmboviţa
  28. Şcoala Gimnazială Vulcana Pandele, judeţul Dâmboviţa
  29. Şcoala Tudor Vladimirescu, Târgovişte, judeţul Dâmboviţa
  30. Şcoala Ulmi, judeţul Dâmboviţa

  31. Colegiul Naţional Alexandru Dimitrie Ghica, Alexandria, judeţul Teleorman
  32. Colegiul Naţional Anastasescu, Roşiorii de Vede, judeţul Teleorman
  33. Colegiul Tehnic Anghel Saligny, Roşiorii de Vede, judeţul Teleorman
  34. Liceul Tehnologic Drăgăneşti Vlaşca, judeţul Teleorman
  35. Liceul Tehnologic Nicolae Bălcescu, Alexandria, judeţul Teleorman
  36. Liceul Teoretic Emil Racoviţă, Roşiorii de Vede, judeţul Teleorman
  37. Şcoala cu clasele I-VIII, Plosca, judeţul Teleorman
  38. Şcoala Gimnazială Frăsinet, judeţul Teleorman
  39. Şcoala Gimnazială Mihai Viteazul, Alexandria, judeţul Teleorman
  40. Şcoala Gimnazială Mircea Radu Paraschivescu, Zimnicea, judeţul Teleorman
  41. Şcoala Gimnazială Năsturelu, judeţul Teleorman
  42. Şcoala Gimnazială nr. 1, Orbeasca de Sus, judeţul Teleorman
  43. Şcoala Gimnazială Nr. 5, Alexandria, judeţul Teleorman
  44. Şcoala Gimnazială Nr. 7, Alexandria, judeţul Teleorman
  45. Şcoala Gimnazială Pietroşani, judeţul Teleorman
  46. Şcoala Gimnazială Plosca, judeţul Teleorman
  47. Şcoala Gimnazială Sfinţii Voievozi, Bragadiru, judeţul Teleorman
  48. Şcoala Gimnazială Smârdioasa, judeţul Teleorman
  49. Şcoala Gimnazială Ştefan cel Mare, Alexandria, judeţul Teleorman